Nadýchané šátečky s marmeládou

Kuchtime

Tak těmto šátečkům jednoduše neodoláte. A i když to vypadá, že ze surovin bude hodně těsta a tedy hodně šátečků, možná vám ani nestihnou vychladnout a abyste začali kuchtit znovu.

Díky marmeládo

Co mám na nich ale vůbec nejradši, je to, jak jsou krásně barevné. Právě díky marmeládám, kterými jsou plněné. A tak zúročíte třeba produkty vlastní zahrádky nebo produkty darované z jiných zahrádek. Já úspěšně spotřebovávám marmelády od babiček a jahodovou od mamušky. Vynikající musí být také šátečky s borůvkovou, višňovou nebo malinovou marmeládou.

Šátečku, šátečku, z čeho jsi tvořený

Zkoušela jsem dvě varianty. Poprvé jsem udělala těsto jenom z mouky, tvarohu a másla. Bylo vláčné, pěkně drželo a pracovalo se s ním dobře. I druhý den byly šátečky krásně nadýchané a měkké. Při druhém pokusu jsem si po sobě recept špatně přečetla a rozklepla jsem do těsta i vajíčko, které mělo být na potření. No co už, zkusila jsem z toho udělat těsto. Bylo trochu tužší, ale pracovalo se s ním dobře. V den pečení byly šátečky krásně nadýchané a v chuti zas tak velký rozdíl nebyl, ovšem druhý den byly betonové. Vajíčko v nich ztvrdlo a už nebyly tak nadýchané. Tohle tedy fungovat nebude. Nechte vajíčko opravdu jen na potření a do těsta jej nedávejte.

Bez odpočinku ani jeden šáteček

Těstu také pomůže, když jej necháte chvíli odpočinout, suroviny se krásně spojí. Pokud se vám těsto příliš lepí, zapracujte do něj ještě trochu mouky. Ale ne moc, těsto budete válet na pomoučeném vále a další mouka se do šátečků dostane tímto způsobem, takže všeho s mírou.

Sklenička na vykrajování

Na vykrajování nepotřebujete žádné speciální vykrajovátko, postačí vám větší sklenice, tedy záleží, jak velké šátečky chcete a kolik do nich chcete dát náplně. Já jsem zatím zkoušela jen marmelády. Jelikož je těsto z tvarohu, nedělala jsem tvarohovou náplň. Ale pozor, není marmeláda jako marmeláda. Držte se rady, že hustá marmeláda je dobrá marmeláda. I ta nejlepší marmeláda na světě, pokud bude moc tekutá, tak vám z šátečků při pečení vyteče a budete mít po dobrotě. A to nemluvím o tom, že vám bude už při balení šátečků vytékat.

Vidlička na spojení okrajů

Je pravda, že pokud nemáte speciální vykrajovátko, musíte si dát trochu víc práce s okraji šátečků, aby dobře držely. K tomu vám ale postačí vidlička. No a pak už dodáte šátečkům lesk vajíčkem a růžovou barvu pečením. Ihned po upečení jsou šátečky velmi křehké, nechte je chvilku vychladnout a pak je obalte v moučkovém cukru.

A ještě fotečku

Jak už u nás bývá zvykem, než se něco sní, musí se to vyfotit. To platí především u dobrot. Ihned po upečení je potřeba na ně vyhlásit embargo, aby se nestalo, že nebude co fotit. Až je dokonalá fotka, tedy pardon, až je několik desítek fotek vyfoceno a schváleno, teprve pak dávám dobroty na stůj s pokynem, tak teď je můžete sníst.

Nikdo neodolá

Věřím, že jsem vás dostatečně nalákala na šátečky, že se právě chystáte jít podívat, zda máte po ruce jednu marmeládu a už listujete e-Kuchařkou a hledáte recept. Ať se vám šátečky povedou.

Jsem aktuálně maminka na rodičovské dovolené, ale pekařkou úžasných dobrot jsem zůstala. I když nyní v menší míře. Peču s vášní, radostí, nadšením a láskou. Chci i vás inspirovat k vlastnímu cukrářskému umění. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem také autorkou e-Kuchařky, díky které šířím vášeň a radost z pečení dál do vašich sladkých životů. e-Kuchařka Začínáme ve sladké kuchyni >> je malou ochutnávkou a zároveň startem pro začínající pekařky a cukrářky. Nechte se zlákat všemi vůněmi, barvami a chutěmi ;-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů