Hravá citronová srdíčka

Kuchtime

Tato srdíčka jsem objevila až loni, když jsem hledala nějaký rychlý recept, ve smyslu těsto nemusí odpočívat do druhého dne v lednici, nezačne hrudkovatět při opakovaném vyvalování, je ho relativně hodně a není potřeba dělat dvojité dávky a když prostě nezbývá čas na zdobení, dá se sníst jen tak. Tamtada tamtada dááá. A citronová srdíčka byla na světě.

Těsto nemusí odpočívat do druhého dne

Jak jsem psala například u perníčků, tak tam je odpočinek těsta důležitý. Tomuto těstu stačí pouhá půlhodinka. Ani příprava není nijak složitá, nejdříve se smíchají všechny sypké suroviny a potom se přidá máslo a bílek. Úplně nakonec přijde kůra a šťáva z citronu. Když budete mít hodně změklé máslo, budete mít těsto za chviličku připravené.

Opakované vyvalování

I tohle těsto se válí stejně jako jiná těst na pomoučeném vále. Některá těsta na sebe nabalují při vyvalování další a další mouku a na konci z nich už potom nelze vyválet nic. U tohoto těsta z toho nemusíte mít strach, takže pokud byl tohle pro vás strašák, tak se nemusíte bát.

Opět na tloušťce záleží

Z těsta vyválejte raději tlustší placku. Moc tenké těsto se vám bude při pečení připalovat. Srdíčka mají být sice tenká, ale ne zase průsvitná. No a před pečením je můžete potřít rozšlehaným žloutkem s vajíčkem. Dodají srdíčkám lesk a při pečení ztmavnou. Ale nemusí být, záleží na vás.

Srdíčka kam se podíváš

Když zkoušíte nový recept, tak většinou netušíte, kolik toho cukroví ve výsledku bude. Záleží na tom, jak moc tlusté těsto si vyválíte, jaké tvary na vykrajování zvolíte apod. Formička srdíčka mi byla z lásky darovaná a k tomuto citronovému cukroví se hodila ze všech formiček nejvíce. Ale zpět k věci. Srdíček jsem měla ve výsledku celkem hodně a to mi ani samotné vykrajování netrvalo dlouho. S těstem se opravdu velmi dobře pracuje.

S polevou i bez

Jak už jsem naznačila na začátku, citronová srdíčka můžete podávat i nenazdobená. Jejich chuť je výborná i bez polevy, taková jemně citrusová. Pokud ale čas máte a rádi zdobíte, citronová poleva bude tou nejlepší. Poleva je jednoduchá – citronová šťáva a cukr moučka. Můžete nazdobit celá srdíčka polevou, nebo třeba jenom poloviny, můžete na ně něco nakreslit. Jak se vám bude líbit. Stejně tak můžete nechat srdíčka nazdobená jenom bílou polevou nebo ještě na polevu nasypat nějaké zdobení. Ať už cukrové kuličky nebo bílé hvězdičky, kuličky, perličky a srdíčka jako mám já nebo jiné barevné sypání.

Citron kam se podíváš

Tato přísada je nejen v těstě, ale i v polevě. Citronu zkrátka v tomto receptu není nikdy dost. Jsou osvěžujícím cukrovím, které si vás získá díky tomu, že jej budete mít rychle napečené i nazdobené. V e-Kuchařce opět najdete přesný rozpis surovin na těsto, na potření těsta před pečením, na polevu i tipy na zdobení. Nesmí chybět postup krok za krokem. A ještě dodám, že tato srdíčka si můžete udělat kdykoliv v roce, když budete chtít mlsat nebo budete mít po ruce moc citrónů.

Jsem aktuálně maminka na rodičovské dovolené, ale pekařkou úžasných dobrot jsem zůstala. I když nyní v menší míře. Peču s vášní, radostí, nadšením a láskou. Chci i vás inspirovat k vlastnímu cukrářskému umění. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem také autorkou e-Kuchařky, díky které šířím vášeň a radost z pečení dál do vašich sladkých životů. e-Kuchařka Začínáme ve sladké kuchyni >> je malou ochutnávkou a zároveň startem pro začínající pekařky a cukrářky. Nechte se zlákat všemi vůněmi, barvami a chutěmi ;-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů