Sweet dream fest aneb společně jsme udělali sobotu sladkou

Kuchtime

V sobotu 6.10.2018 se na Náměstí Svobody v Brně konal Sweet Dream Fest. Ti z vás, kteří na něj zavítali, mohli ochutnat nejrůznější sladké dobroty. V nabídce byly sladké i slané dobroty od Řepánka, ručně vyráběné chilli dobroty Sokolovic rodiny, trdelníky z Valašska, donuty od Funky Donuts. Kdo měl chuť na tradiční a vždy skvělé palačinky od Palačinkový stánek, ani ty v nabídce festivalu nechyběly, stejně jako Valašské frgály. Ochutnat jste mohli také dobroty od cukrářství Kejky, makronky od Mlsné holky nebo dortíčky od Nebeských dortíčků. Své dokonalé muffiny představilo Muffiny Brno, výběrovou kávu spolu s poctivými dezerty nabídlo Sisters´ Café & Bistro, dále byly k dostání dobrůtky ze Zahrádky u Tomíka v podobě medoviny, sirupů, medutely a perníků a domácí chilli omáčky od Huhu chilli farm. A z vína nechybělo prosecco od Golden Bubbles. A teda asi největší dobrotou byly hravé, barevné a úžasné waffle od Freakies waffle.

Kuchtime

Nejsladší festival v Brně

A právě díky Lili z Freakies waffle jsem se nejen o akci dozvěděla, ale měla jsem i možnost se jí zúčastnit. Musím se přiznat, že jsem o festivalu předtím dříve neslyšela. Účastnila jsem se mnoha akcí na Náměstí Svobody neboli Svoboďáku (jak mu my Brňáci říkáme), od nejrůznějších vinných slavností až po vánoční trhy, ale sladkého festivalu zatím nikdy. O to větším potěšením mi bylo se tohoto nejsladšího festivalu účastnit ne jako host, ale jako vystavovatel. Musím říct, že s Lili byla domluva perfektní, vše šlo zařídit, nic nebyl problém a výsledek? Jedním slovem úžasné. Byla to radost se tohoto nejsladšího festivalu účastnit.

Kuchtime

Splnili jsme sen každého milovníka sladkého

Festival začínal v 10 hodin dopoledne a tak jsme museli vše chystat už od ranních hodin. To nám ale nevadilo, protože sluníčko se začalo probouzet a vypadalo to opravdu na slunný den. V 10 hodin spolu s prvními mlsálky už sluníčko hřálo a vydrželo hřát až do odpoledních hodin. Festival končil v 19 hodin večer a i přesto, že to byl dlouhý a náročný den, vydrželi jsme všichni až do konce. I když někteří už měli snězené všechny dobroty. Je pravdou, že krásné počasí přilákalo mnoho návštěvníků, někteří šli náhodou kolem a zalíbila se jim nejen hudba, která doprovázela celý festival, ale také krásně nazdobené stánečky a ptali se, co že se to tu dnes koná. No přeci nejsladší festival v Brně. Byli i tací, kteří zamířili na Svoboďák cíleně, neboť dlouho dopředu věděli, co se chystá. A dokonce jsem potkala i pár cizinců, takže jsem představovala dobrotky i v angličtině a i ti si festival náramně užívali.

Kuchtime

Již potřetí!

Tradice tohoto festivalu se začala psát 4. listopadu 2017. Podruhé jste si mohli vychutnat nejrůznější cukrovinky letos na jaře (4. dubna 2018) a potřetí právě v sobotu 6. října 2018. Festival nalákal všechny milovníky sladkého, ale i ty, kteří si zamlsají jen občas. A právě díky vám všem byla tato říjnová neděle opět nejsladší.

Kuchtime

A jaké dobroty jste mohli ochutnat u mě?

Moje dvě největší speciality, pomerančové cupcakes s mandlemi s vanilkovým barevným krémem zdobeným barevnými kuličkami a medová perníčková srdíčka. Dále jsem měla upečené nadýchané madlenky s citrusovou chutí, tvarohové bábovičky s rumovými rozinkami, zasněžená kokosová rafaela, pudingové kostky sypané mletou skořicí, kokosové kostky zalité smetanou, muffinové bábovičky s čokoládovými kousky a čokoládové brownies.

Kuchtime

Sladký dík

Pokud vás zajímá, jak dlouho jsem pekla tyto úžasné dobroty, tak celé čtvrteční odpoledne a potom ještě celý pátek. Pomáhala mi mamuška, bez které bych to nedala. Děkuju mamuško. A protože mám opravdu vášeň pro pečení, tak jsem se stejně nejvíc těšila, jak budou dobroty chutnat návštěvníkům festivalu. Snědlo se skoro vše, a kdo ke mně zavítal, tak se olizoval až za ušima. Přišla mě také podpořit spousta mých kamarádů, za což jim patří velký dík a pak bych ještě chtěla poděkovat dvěma úžasným lidičkám, kteří byli na festivalu celou dobu se mnou a pomáhali mi doplňovat dobrotky, které mizely velmi rychle, a pořizovali nezapomenutelné fotografie, díky kterým si budu festival pamatovat ještě hooooooodně dlouho. Díky moc Moňulce a Radkovi. Když už jsme u toho děkování, tak velký dík také organizátorce Lili, bez které by se všechny tyto sladké zážitky nestaly.

Kuchtime

Fufu vizitky a fufu galerie

Mnoho z vás si také odneslo moje čerstvě vyrobené a vytištěné vizitky a nejenže jste dobroty ochutnali, ale už je také pečete podle své e-Kuchařky. Z toho mám samozřejmě také obrovskou radost. Dodala jsem odvahu zase dalším nadšeným pekařinkám a cukrařinkám k jejich sladkým výtvorům. A protože blogový článek nepojme tolik úžasných fotografií, které vám jednak připomenou atmosféru celého festivalu, ale zároveň vám, kteří jste se festivalu nemohli zúčastnit, přiblíží, jak krásně sladce jsme se měli. Doufám, že vás tedy fotogalerií pod článkem rozmlsám natolik, že si další Sweet Dream Fest už nenecháte ujít 😉

Jsem aktuálně maminka na rodičovské dovolené, ale pekařkou úžasných dobrot jsem zůstala. I když nyní v menší míře. Peču s vášní, radostí, nadšením a láskou. Chci i vás inspirovat k vlastnímu cukrářskému umění. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem také autorkou e-Kuchařky, díky které šířím vášeň a radost z pečení dál do vašich sladkých životů. e-Kuchařka Začínáme ve sladké kuchyni >> je malou ochutnávkou a zároveň startem pro začínající pekařky a cukrářky. Nechte se zlákat všemi vůněmi, barvami a chutěmi ;-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Ochrana osobních údajů